În Biserica „Sf. M. Mc. Gheorghe” din satul Șofrîncani, blagocenia Edineț sector III, a fost organizat un concert duhovnicesc la încheierea sărbătorilor de iarnă. Credincioșii, alături de preotul paroh protoiereul Dionisie Lupașco și corul bisericesc, au adus slavă lui Dumnezeu prin cîntări tradiționale, păstrînd vie frumusețea obiceiurilor strămoșești. Momentul de încheiere a praznicelor a fost un prilej de comuniune și întărire în credință pentru întreaga comunitate.
În Blagocina Edineț sectorul-III, a fost organizat un concert duhovnicesc la încheierea sărbătorilor de iarnă.

Предыдущая запись
Pomenirea Sfîntului Cuvios Maxim Mărturisitorul la Catedrala „Sf. Irh. Nicolae” din orașul Orhei.
Следующая запись
Slujbă de pomenire la jumătate de an de la trecerea la cele veșnice a protoiereului Nicolae Romanov
Свежие записи
- Înaltpreasfințitul Nicodim a slujit Sfînta Liturghie la Catedrala „Sfînta Mare Muceniță Ecaterina” din Lipcani. 07.06.2026
- Ierarhii Eparhiei de Edineț și Briceni au slujit la biserica „Sf. Arhangheli” din satul Corjeuți, în ziua pomenirii Sfinților Constantin și Elena 03.06.2026
- Slujbă arhierească și moment aniversar la Parohia „Adormirea Maicii Domnului” din satul Redi-Cerișnovăț raionul Soroca. 02.06.2026
- Drumul Crucii spre Mănăstirea Rudi – mărturisire de credință și jertfelnicie creștină 01.06.2026
- Uniți în rugăciune, la hramul mănăstirii ”Sfînta Treime” din localitatea Rudi 01.06.2026
Рубрики
- ACTIVITATE SOCIALĂ ŞI CARITATE (2)
- Botez (1)
- CATEHIZARE ŞI MISIONARISM (1)
- INDICAȚII TIPICONALE 2024 (4)
- ÎNVĂŢĂMÎNT RELIGIOS ŞI ACTIVITATE PASTORALĂ (6)
- Știri (373)
- Știri Parohiale (18)
- Uncategorized (419)




