În Duminica a XXVII-a după Pogorîrea Sfîntului Duh, enoriaşii Catedralei „Sf. Irh. Nicolae” din Orhei s-au adunat în număr mare pentru a participa la Sfînta Liturghie Arhierească oficiată de către Înaltprefinţitul Nicodim, Arhiepiscop de Edineţ şi Briceni, înconjurat de un sobor de preoţi şi diaconi.
Duminica a XXXVII-a după Cincizecime la Catedrala „Sf. Irh. Nicolae” din Orhei

Предыдущая запись
La Mănăstirea Călărășeuca a avut loc slujba de pomenire, la un an de la trecerea la cele veșnice a stareței Eufrosinia (Peșterean)
Следующая запись
Slujbă Arhierească în Duminica Vameșului și a Fariseului la Catedrala „Sf. Irh. Nicolae” din Orhei
Свежие записи
- Înaltpreasfințitul Nicodim a slujit Sfînta Liturghie la Catedrala „Sfînta Mare Muceniță Ecaterina” din Lipcani. 07.06.2026
- Ierarhii Eparhiei de Edineț și Briceni au slujit la biserica „Sf. Arhangheli” din satul Corjeuți, în ziua pomenirii Sfinților Constantin și Elena 03.06.2026
- Slujbă arhierească și moment aniversar la Parohia „Adormirea Maicii Domnului” din satul Redi-Cerișnovăț raionul Soroca. 02.06.2026
- Drumul Crucii spre Mănăstirea Rudi – mărturisire de credință și jertfelnicie creștină 01.06.2026
- Uniți în rugăciune, la hramul mănăstirii ”Sfînta Treime” din localitatea Rudi 01.06.2026
Рубрики
- ACTIVITATE SOCIALĂ ŞI CARITATE (2)
- Botez (1)
- CATEHIZARE ŞI MISIONARISM (1)
- INDICAȚII TIPICONALE 2024 (4)
- ÎNVĂŢĂMÎNT RELIGIOS ŞI ACTIVITATE PASTORALĂ (6)
- Știri (373)
- Știri Parohiale (18)
- Uncategorized (419)