În prima zi a Postului Mare, începînd cu ora 7:30, Înaltpreasfințitul Nicodim, Arhiepiscop de Edineț și Briceni, a participat la slujbele de dimineață rînduite de tipicul bisericesc pentru această perioadă a postului împreună cu slujitorii Catedralei „Sf. Irh. Nicolae” din Orhei.
Luni în prima Săptămînă a Postului Mare, Înaltpreasfințitul Nicodim a participat la slujbele de dimineață oficiate la Catedrala „Sf. Irh. Nicolae” din Orhei

Предыдущая запись
Slujbă Arhierească la Mănăstirea Ciuflea din capitală cu prilejul hramului
Следующая запись
Slujba Canonului cel Mare al Sfîntului Andrei Criteanul la Catedrala „Sf. Vasile cel Mare” din Edineț
Свежие записи
- În a doua Duminică după Cincizecime, Înaltpreasfințitul Nicodim a slujit Sfînta Liturghie la Catedrala din Orhei 14.06.2026
- Înaltpreasfințitul Nicodim a slujit Sfînta Liturghie la Catedrala „Sfînta Mare Muceniță Ecaterina” din Lipcani. 07.06.2026
- Ierarhii Eparhiei de Edineț și Briceni au slujit la biserica „Sf. Arhangheli” din satul Corjeuți, în ziua pomenirii Sfinților Constantin și Elena 03.06.2026
- Slujbă arhierească și moment aniversar la Parohia „Adormirea Maicii Domnului” din satul Redi-Cerișnovăț raionul Soroca. 02.06.2026
- Drumul Crucii spre Mănăstirea Rudi – mărturisire de credință și jertfelnicie creștină 01.06.2026
Рубрики
- ACTIVITATE SOCIALĂ ŞI CARITATE (2)
- Botez (1)
- CATEHIZARE ŞI MISIONARISM (1)
- INDICAȚII TIPICONALE 2024 (4)
- ÎNVĂŢĂMÎNT RELIGIOS ŞI ACTIVITATE PASTORALĂ (6)
- Știri (373)
- Știri Parohiale (18)
- Uncategorized (420)





